Semra GÜZEL; Başarılı Oyunculuğu ve Güzelliği ile Dikkat Çekiyor…

Share

Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dikkat çeken, Semra GÜZEL

Oyunculuk kariyerine Alemin Kralı diziyle adım atan Semra Güzel, birbirinden önemli projelerde yer alma fırsatı buldu. Şimdilerde ekranların sevilen dizisi ‘Şevkat Yerimdar’ adlı yapımda “Sanem” karakterine hayat veren, başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Güzel, oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. “Daha keyifli bir şey olabilir miydi bu hayatta? Düşüncesi bile tüm hücrelerime nüfus etmişti sanki. Kısaca ‘oyuncu olunmaz, oyuncu doğulur’ diyordu kalbim…” sözleri ile oyunculuğa olan aşkını dile getiren Semra Güzel, özel açıklamaları ile sizlerle…

HABERHAYAT: Semra Güzel ismini bu sıralar çok duyuyoruz. Sizi biraz tanımak isteriz?

SEMRA GÜZEL: Öncelikle bunu duyduğuma çok sevindim. Umarım bundan sonra birçok başarılı ve güzel işlerde ismimizi duyurmaya devam ederiz. İzmir’de doğdum ve İzmir’de yaşayan işadamı bir babanın, anaokulu öğretmenliği okumuş, kendini çocuklarına adamış bir annenin üç çocuğunun ortancasıyım. Sanat ile ilgili birçok konuya eğilimliyim. Çocukluğumdan itibaren her işe yüreğimi katıp, mutluluğu esas alarak titizlikle yapmaya çalıştım. Çalışan, kararlı, inatçı, koyduğu hedefin önündeki her türlü engele meydan okuyan, “kader seni şekillendirmez, kaderi sen şekillendirebilirsin” bakış açısına sadece inanan değil, yaşama uyarlayan bir kızım. Yakın çevrem, yapı olarak uysal, uyumlu ve pozitif olduğumu söyler. Fazlaca düşünüp, değerlendirip sonrasında harekete geçerim. Bu noktadan sonra da yolumdan vazgeçtiğim söylenemez.

HABERHAYAT: Şefkat Yerimdar dizisindeki oyunculuk sınavınız nasıl geçiyor? Dizi size neler katıyor?

SEMRA GÜZEL: Bu soru içeriğinden ötürü çok güzel bir soru. Çünkü yaşadığımız her şey, her anlamda bizim için sınav bence de. Şu anda içinde bulunduğum projenin, çok güzel getirisi olduğuna inanıyorum. Şevkat Yerimdar bir komedi dizisi. Ülkemizde yaşanan birçok olumsuz şeye rağmen önce kendimizi sonra izleyicilerimizi eğlendirmeye çalışıyoruz. Üzüntüye daha meyilli bir toplumuz ve çabuk demoralize olabiliyoruz. Bu yüzden çok zor bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Yapım gereği gülmeyi ve güldürmeyi çok sevmeme rağmen, içimde hep bir dram barındırırım ve hüzne daha meyilliyim.

HABERHAYAT: Kariyerinize nasıl başladınız? Bu yolda engelleriniz oldu mu?

SEMRA GÜZEL: Eğitim hayatımın en başından üniversite yıllarıma kadar, amatör olarak oyunculuğun içinde bulundum. Beni fazlasıyla içine çeken sahne sanatlarına olan ilgim ve sevgim ile birlikte gelen ilk deneyimlerim sonrasında, oyunculuk serüvenime yurt dışında eğitim alarak başladım. “Zengin Kız Fakir Oğlan” dizisi ile profesyonel oyunculuk kariyerime adım attım. İstanbul’a yerleşmem ve ülkemde aldığım oyunculuk eğitimi ile devam eden birkaç dizi tecrübesinden sonra “Hıyanet Sarmalı”nda ilk kez başrolde yer aldım. Tüm meslek gruplarında olması mümkün olan zorluk ve engellerle her oyuncu gibi ben de karşılaştım. Ama pozitif yapım ve işime olan aşkımdan ötürü, yoluma emin adımlarla devam ediyorum.

HABERHAYAT: Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

SEMRA GÜZEL: Bu soru sorulduğunda, yüzümde hep bir tebessüm oluşur. Tasarım bölümüne yönelmek hususunda nasıl bir güç beni teşvik ettiyse, oyunculuk konusunda da hep bir aidiyet hissiyatı içinde oldum. Lise yıllarımda hep sahnelerin aranan ismiydim. Kalabalığın önünde rolümü icra etmek, benim için büyük bir keyifti. Üniversite yıllarımda sahne imkânı bulamayınca, soluğu radyoda aldım. Paylaşmak, insanların yüreğine dokunmak, iletişim kurmak… Daha keyifli bir şey olabilir miydi bu hayatta? Düşüncesi bile tüm hücrelerime nüfus etmişti sanki. Kısaca ‘oyuncu olunmaz, oyuncu doğulur’ diyordu kalbim…

HABERHAYAT: Oyunculuğun yanı sıra kalıcı makyaj uzmanısınız. Bu mesleğe nasıl başladınız?

SEMRA GÜZEL: Bazı hastalıklardan dolayı saçı, kaşı, kirpiği dökülen ve morale ihtiyacı olan insanlara bir nebze de olsa yardımcı olmak ve mutluluklarını paylaşmak, mesleğimin en güzel ve beni en mutlu eden tarafı. Çok küçük yaşlardan itibaren oyuncaklarımın görsellerini değiştirir, onlara kıyafet tasarlamaktan büyük keyif alırdım. Bu ilgi ve merak, motivasyonumu yüksek tuttu. Bu alana ilgimi hiç yitirmedim. Tercihlerimi yaparken bu ilgi büyük oranda teşvik edici oldu. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, kılık kıyafetten öte fiziksel özellikler ilgi alanıma girmeye başladı. Güzellik uzmanlığı yapmaya hala devam ediyorum, çünkü yıllardır güven ilişkisine dayalı sabit müşterilerim var. Hayatımın bir parçası haline gelen ve keyifle yaptığım bu işi tamamen bırakmam şimdilik zor görünüyor. İnsanlar üzerinde zevkli değişimler ya da kalıcı makyaj yapmak, cilt üzerine önerilerde bulunmak benimle bütünleşmiş bir konu. Ben uzaklaşsam da beni bulan işler tam anlamıyla.

HABERHAYAT: Yeni projeleriniz var mı?

SEMRA GÜZEL: Şu anda içinde bulunduğum bir proje var. Başka teklifler de kapımızı çalmıyor değil ama zamanımın büyük bölümünü Şevkat Yerimdar dizisi için ayırıyorum. Projemiz inşallah güzel bir şekilde devam eder. Dizide yer alırken başka bir projeye zaman ayırmak zor oluyor ama her an bir sinema projesi ile ilgili bir sürpriz yapabilirim. Ayrıca görüşmelerimizin devam ettiği ve içinde bulunmayı çok istediğim “saç” ve “kozmetik” reklam projelerimiz var. Umarım her şey istediğim gibi gider.

HABERHAYAT: Günlük hayatınızda neler yaparsınız?

SEMRA GÜZEL: Oyuncu olarak zamansız ve düzensiz bir seyir içinde, düzen kurmaya çalışmakla uğraşıyorum. Günümün çok büyük bir bölümü sette geçiyor. Zaman buldukça öncelikle dinlenmeye ve arkadaşlarımla vakit geçirmeye çalışıyorum. Bunun haricinde kendimi geliştirecek şeyleri izlemeyi ve okumayı çok seviyorum. Tabii ki boş vakitlerimin bir kısmını da kalıcı makyaj uygulamalarına ayırıyorum.

HABERHAYAT: Oyunculuk sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Nelerden şikayetçi oluyorsunuz?

SEMRA GÜZEL: Oyunculuk sektörü, çaycısından ışıkçısına, oyuncusundan yönetmenine kadar tüm set ekibinin inanılmaz bir özveri ve sabırla çalıştığı, birlikte büyük emeklerin verildiği, zor şartlar altında çalışılan bir sektör. Reyting kaygısıyla birlikte stresinin hiç bitmemesi de bu işin ayrı bir cilvesi. Biz oyuncular bu sektöre işin ne kadar zor olduğunu bilerek ve isteyerek giriyoruz. Bu yüzden, şikayet etmek yersiz diye düşünüyorum. Aslında buna en uygun söz, “Gülü seven dikenine katlanır.” Şikayetçi olmak değil ama bazı eksilerinin olduğunu söyleyebilirim. Bu eksikler de tabii ki çalışma saatlerinin düzensiz olması ve vaktimizin rol sıramızı bekleyerek geçip gidiyor olması.

HABERHAYAT: Dizi mecrasının dijitale kaydığı şu dönemi nasıl değerlendiriyorsunuz?

SEMRA GÜZEL: Geleneksel televizyonculuk, internet televizyonculuğuna doğru kayıyor. Dijital reklam yatırımının 2022 yılına kadar televizyonu geçeceği öngörülüyor. Getirisi ve götürüsü ile ilgili pek yorum yapamasam da sonuçlarının nasıl olacağı ve sektörün ne duruma geleceğini hep birlikte göreceğiz.

HABERHAYAT: Sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

SEMRA GÜZEL: Onların kalbinden öpüyorum. Sosyal medya üzerinden çok güzel geri dönüşler alıyorum ve bu durum beni inanılmaz mutlu ediyor. Bu çıkarsız sevgi için onlara çok teşekkür ediyorum. Yoğunluğumdan dolayı birçoğuna geri dönemiyor olabilirim ama onların farkındayım. İnşallah, güzel projelerle her zaman sevenlerimin karşısında olmak istiyorum. Sevgileri, ilgileri daim olsun ve eksik olmasınlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir