TUĞÇE KANDEMİR

Share

Her yılbaşında çevrenizde ‘Bu yıl benim yılım’ olacak şekilde iddialı çıkışlarda bulunanlara rastlarsınız. Herkes yeni başlayan yılla hayallerini/planlarını gerçekleştirmek ve harika bir yıl gerçekleştirmek için kendisini motive eder. Bazen yıl içerisinde işler iyi gider, planlar gerçekleşir. Bazense işler planlandığı gibi gitmez, hayaller hayal olarak kalmaya devam eder.

Tuğçe Kandemir, 2018 yılına girerken ‘Bu yıl benim yılım olacak’ demiş miydi bilmiyoruz ama 2018 gerçekten O’nun yılı oldu. Bir yıl öncesine kadar öğrencileri ve yakın çevresi haricinde pek kimsenin tanımadığı kendi haline bir Edebiyat Öğretmeniyken; 2018 yılında kendi yazdığı ‘Bu Benim Öyküm’ isimli şarkıyı seslendirdiği video sosyal medyada viral olmasıyla birlikte tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim oldu.

Şarkının klipi tıklanma rekorları kırarken, Tuğçe Kandemir de birçok şehirde konser vermeye başladı. Son olarak yakın zaman önce Samsun’da Yeşilyurt AVM’de hayranlarıyla buluşan Başarılı Sanatçı, HaberHayat Dergisi’nin sorularını yanıtladı. Kandemir, 2018 yılını kendi açısından nasıl geçtiğini dergimizle paylaştı.

 

Röportaj: Yasir BABA – Aslı BAKİOĞLU

Fotoğraf: Yasir BABA

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERHAYAT: Tuğçe Hanım, öncelikle Samsun’a hoş geldiniz. Nasılsınız? Nasıl geçti konseriniz?

TUĞÇE KANDEMİR: Çok teşekkürler, Çok iyiyim. Konserimiz çok güzeldi. Beklediğimiz kalabalık kendini gösterdi. Bu benim Samsun’a ikinci gelişim.  Samsun’da olmanın verdiği azimle güzel bir konser geçirdik çok şükür.

HABERHAYAT: Pek bilinmeyen bir yönünüz var. Aslında hemşerimizsiniz, Samsunlusunuz. Samsun’un sizdeki yeri nedir? Bizimle paylaşabilir misiniz?

TUĞÇE KANDEMİR: Evet (gülümsüyor) Annem Samsun Vezirköprülü benim. Samsun’a küçükken yaz tatillerine gelip gidiyorduk. Samsun’u seviyoruz. Kaçamak yaptığımız yerlerinde arasında.

HABERHAYAT: Her yılbaşında ‘Bu yıl benim yılım olacak’ klişesi yapılır ama 2018 gerçekten de sizin yılınız oldu gibi. Nasıl geçti 2018 sizin açınızdan?

TUĞÇE KANDEMİR: 2018 tam olarak ‘Benim yılım, benim öyküm” şeklinde geçti (gülüyor) 6 ay öncesine kadar bir edebiyat öğretmeniydim. Sonrasında hayatım bir anda değişti. Bambaşka yerlere geldi. Bugün de olduğu gibi konserler veriyorum mesela. 2018, bana uğurlu gelen bir yıl oldu.

HABERHAYAT: Neler değişti hayatınızda?

TUĞÇE KANDEMİR: Mesela ünlü oldum (gülüyor) Böyle bir değişiklik oldu. Ünlü olunca hayattaki statünüz değişiyor. Etrafınızdaki insanlar ve sohbetler değişiyor. Söylediğiniz şarkıları sadece 5-10 kişi değil milyonlar dinlemeye başlıyor ve dünyanın en güzel hissi gerçekten.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERHAYAT: Peki, bundan sonrası için planlarınız, hedefleriniz nelerdir?

TUĞÇE KANDEMİR: İnşallah 2019 da benim yılım olur. 2019’da beklentim daha iyi şarkılar yazmak istiyorum. Yazdığım şarkıları, kendimle birlikte başka sanatçıların da seslendirebileceği bir konuma gelmeyi ümit ediyorum. İnşallah olur… Bunların dışında edebiyat öğretmenliği alanında da yüksek lisans yapıyorum. Akademisyenlik yapmak da istiyorum. Umarım bu da olur. Çok istiyorum bunu. Ne olur olsun!

HABERHAYAT: Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mıdır?

TUĞÇE KANDEMİR: Bütün Samsunlulara buradan selamlar! Hepinizi çok seviyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir