ÜÇ KIZ KARDEŞİN “MUTLU MUTFAĞI”

Share

Ben, Vildan Camadan. Kardeşlerim Nalan Yavuz ve Candan Çam ile birlikte yaklaşık altı aydır Mutlu Mutfak Kafe ve Ev Yemekleri’nin işletmesini yapıyoruz. Mutlu Mutfak, bir aile işletmesidir.

Restoranımız İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi’nde Borkonut Center’in altında bulunuyor. Hazırladığımız ev yemekleri, kahvaltı tabakları, pastalar ve poğaçalarla özellikle yakın çevremizde bulunan iş merkezleri ve kamu kurumları çalışanları ile tüm halkımıza hizmet veriyoruz.

Mutlu Mutfak’ta Herşey El Yapımı 

Mutlu Mutfak ‘ta her şey el yapımıdır. Günlük menümüzde 2 çeşit çorba, 2 çeşit ana yemek ile bulgur ve pirinç pilavı olmak üzere 2 çeşit pilavımız bulunuyor. Ev yemeklerinin yanı sıra her gün, haşhaşlı börek, su böreği ve kurabiye çeşitlerimiz misafirlerimizin beğenisini bekliyor. Ayrıca Mutlu Mutfak ’ta her Cuma keşkek günüdür.

Haftalık belirli bir menü programımız yok. Menümüzü her gün doğaçlama olarak belirliyoruz.

Sabah 7.30 ile 19.30 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Çalışma saatlerimiz içerisinde pasta, börek, dolma ve meze çeşitleri siparişleri alıyoruz.

Israrları Kıramadık 

Ablam Nalan Yavuz, çok güzel yemekler yapıyordu. Bu işletmeyi açmadan önce de yakın çevremizde birçok kişi ablama bu tip bir işletme açması konusunda ısrar ediyordu. Ablamın, yemeklerine hayran olanlardan birisi de eşim Mahmut Camadan’dı. Bir gün, Borkonut Center’ın altında çok güzel bir mekan olduğundan bahsederek ablama bir kafe ve ev yemekleri işletmesi açması konusunda ısrarda bulundu ve aklımızda hiç yokken birden Mutlu Mutfağı açmaya karar verdik ve açtık.

Hafif Ev Yemekleriyle Mutlu Bir Öğle Arası 

Mutlu Mutfağı açtıktan sonra kısa sürede çevremizden ve misafirlerimizden çok güzel tepkiler almaya başladık. İnsanları, Mutlu Mutfak’taki güler yüz, samimiyet, hijyen çok etkiledi. Bunun yanında, menümüzde bulunan yemeklerin hafifliği de misafirlerimizi etkiliyor.

İşletmemize genelde, yakın çevremizde bulunan kamu daireleri ve iş merkezlerindeki çalışanlar öğle aralarını değerlendirmek için geliyorlar. Burada yedikleri yemekler hafif ve lezzetli olduğu için kendilerini etkilemediği söylüyor.

Evimizin Mutfağından Ayırmıyoruz 

Evimizde yemeklerimizi nasıl hazırlıyorsak; burada da aynı şekilde hazırlıyoruz. Yağından salçasına kadar kendi mutfağımızda hangi malzemeyi kullanıyorsak Mutlu Mutfak’taki menülerimizi de aynı malzemelerle hazırlıyoruz.

Hünkar Beğendi’yi Bizde Yiyin 

Misafirlerimizin, Mutlu Mutfak’ta özellikle haşhaşlı çörek, zeytinyağlı sarma, beşamel soslu krep sarma ve hünkar beğendiyi tatmalarını tavsiye ediyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir