Yasmin Yüce; Pop Müziğinin Güçlü Sesi ve Güzelliği ile Dikkat Çeken İsmi

Share

Pop müziğinin güçlü sesi ve güzelliği ile dikkat çeken ismi

Yasmin Yüce

Pop müziğinin güçlü sesi ve güzelliği ile dikkat çeken ismi Yasmin Yüce, ilk teklisi Geri Gelme’yi dinleyicilerin beğenisine sundu.  Söz ve müziği Zeki Güner’e, düzenlemesi Hakan Yeşilkaya’ya ait olan “Geri Gelme”nin mix mastering’i Tarık Ceran imzası taşıyor. Geri Gelme’nin bir ayrılık şarkısı gibi görünse de bir aşk şarkısı olduğunu söyleyen Yüce, ilk teklisi ve müzik yolculuğu ile ilgili her şeyi HaberHayat okuyucuları ile paylaştı.

HABERHAYAT: Müziğe olan ilginizi ne zaman ve nasıl keşfettiniz?

YASMİN YÜCE: Müziğe olan ilgimi çok küçük yaşlarda keşfettim. Henüz çocukken, evimizde bütün gün müzik kanalları açık olurdu. Klipleri heyecanla izler, şarkıları hemen ezberledim. Misafirlerimize küçük gösteriler yapmaktan çok keyif alırdım.

HABERHAYAT: İlk tekliniz “Geri Gelme”yi geçtiğimiz günlerde yayınladınız. Kıpır kıpır bir şarkı olmuş. Şarkının bir hikayesi var mı?

YASMİN YÜCE: Evet, daha çok yeni bir bebek “Geri Gelme.” Şarkı, ilk bakışta bir ayrılık şarkısı gibi görünse de aslında tam bir aşk şarkısı. “Geri Gelme”de olduğu gibi ayrılıklar da bitmeyen aşklar da ritimli şarkılarda anlatmak istediğini verebiliyor. Duygusunu kaybetmemiş olması, şarkımın en içime sinen ve önemli noktalarından biri. Zeki Güner şarkıları hep duygusaldır, bu şarkıyla gelenek pek bozulmadı.

HABERHAYAT:  Şarkılarınızı seçerken belirli bir kriteriniz var mı?

YASMİN YÜCE: Tek bir kriterim var: Duyduğum ilk anda şarkının içime işlemesi. O öyle sihirli bir an ki; her bir zerrenizde şarkının size ait olduğunu hissedersiniz. Benim gibi bu işi yapan insanlar ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır.  Şarkı şarkıcısını da seçiyor bir nevi.

HABERHAYAT: Şarkınızın klibi de çok sevimli ve tam yaz temasına uygun bir klip olmuş. Kimlerle çalıştınız?

YASMİN YÜCE: Çok teşekkür ederim. Projemize ilk başladığımızda aklımdan geçen ilk ve tek yönetmen Murat Joker olmuştu. Kendisi de beni kırmayıp büyük bir özveri ve emekle klibimize hayat verdi. Çok kalabalık ve çok tatlı bir ekibin, tüm gün durmaksızın çalışması sonucu ortaya çıktı.  Görüntü yönetmenim Varol Şahin,  styling Rutkay Öziş,  saç ve makyaj Önder Tiryaki olmak üzere, harika isimlerle çalışma fırsatı buldum. Hepsine minnettarım.

HABERHAYAT: Aslında çok başka bir bölüm okuyormuşsunuz ama yarıda bırakarak konservatuvar sınavlarına girmişsiniz. Nasıl gelişti bu süreç?

YASMİN YÜCE: Üniversite eğitimine gelene kadar bütün öğrenim hayatım boyunca müzik ve sanatla çok fazla iç içeydim. Üniversite hayatımda başka bir bölüm okurken de bu düzeni devam ettirebileceğimi düşünmüştüm. Fakat, kısa bir süre sonra müzik dışında başka hiçbir şeyin beni mutlu etmeyeceğini anlayıp, okuduğum bölümden ayrılıp konservatuvar sınavlarına girdim ve kazandım.

HABERHAYAT: Günlük hayatınızda kimleri dinlersiniz? Örnek aldığınız isimler var mı?

YASMİN YÜCE: Ajda Pekkan, Ayten Alpman ve Sertap Erener’i çok severek dinlerim. Yabancı sanatçılardan başta Jan Werner Danielsen olmak üzere; Celtic Woman, ZZ Top, Shakira, Garou, Michael Bubble ve Ella Fitzgerald diyebilirim. Dinlemekten keyif aldığım bütün sanatçılardan kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum.

HABERHAYAT: Kendinizle ilgili “olmazsa olmaz” yani “sizi siz yapan” 3 şey nedir?

YASMİN YÜCE: Pozitifliğim, inatçılığım ve araştırmacılığım. Ne olursa olsun içimde bir Poliyana var. Asla vazgeçmem ve bir şeye sararsam konunun dedektifi olurum.

HABERHAYAT: Yasmin Yüce’nin bir günü nasıl geçer? Neler yapmaktan zevk alır?

YASMİN YÜCE: Güne mutlaka bir fincan Türk kahvesiyle başlarım. Sosyal medyadan haberleri ve gündemi takip ederim. Spor vazgeçilmezimdir.  ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözüne sonsuz inananlardanım. Dostlara ayrılan zamanlar sonrasında, işe sıra gelir ve uyuyana dek neyi daha iyi hale nasıl getiririm diye düşünür, tartarım ve uykuya dalarım.

HABERHAYAT: Şarkı söylemeseydim kesinlik şu mesleği seçerdim, dediğiniz bir meslek var mı?

YASMİN YÜCE: Kriminal araştırmacı olmayı çok isterdim. Aydınlanmamış gizli gerçekleri su yüzüne çıkarmak, sanırım şarkı söylemek kadar iyi hissettirirdi.

HABERHAYAT: İleride müzikal anlamda gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz var mı?

YASMİN YÜCE: Bir müzikalde rol almak en büyük hayallerimden biri. Ülkemizde müzikal anlamda sıkıntılar yaşansa da ve çok az olsa da bir gün bu hayalimin gerçekleşeceğinden eminim.

HABERHAYAT: Geri Gelme projeniz çok yeni ama ilerleyen zamanlarda sürprizleriniz olacak mı?

YASMİN YÜCE: “Geri Gelme”den sonra iki single projem daha var.  Çok inandığım iki şarkı heyecanla sırasını bekliyor. Sık aralıklarla yayınlayacağım. Sonrasında bir albümle yola emin adımlarla devam edeceğim. Konser hazırlıklarım için de sıkı çalışıyorum. Sahne adına çok farklı hayallerim var.

HABERHAYAT: Son olarak neler söylemek istersiniz?

YASMİN YÜCE: Geri Gelme’ye gösterilen ilgi memnuniyet verici. Herkese çok teşekkür ederim. Yepyeni projelerle sevenlerimin karşısında olmaya devam edeceğim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir