YUSUF GÜNEY YEPYENİ PROJELERLE GERİ DÖNÜYOR

Share

 

 

Müzik dünyasının sevilen ismi Yusuf Güney, uzun bir aranın ardından “Yaradanım” isimli şarkısıyla sevenleriyle buluşuyor. Aynı zamanda bir televizyon programı yapmaya hazırlanan Güney, birbirinden özel açıklamalar yaptı.

 

HABERHAYAT: Merhabalar Yusuf Bey, ilk olarak şunu sormak istiyoruz; biz, genç yaşınızda pazarlama müdürlüğü yaptığınızı öğrendik. Kurumsal iş dünyasında kısa sürede böyle bir başarı yakalamışken neden müziğe yöneldiniz?

YUSUF GÜNEY:  Rafet el Roman’la tanışmam ciddi bir etken oldu. Daha sonra, bu işten keyif alıp müziği tamamıyla benimseyip, yaşamımda bundan sonra yer olacağını inandığım bir görev haline geldi ve bir anda tüm hayatimi müziğin içerisinde buldum.

HABERHAYAT: Son zamanlarda müzik dışında siyaset ile de gündeme geldiniz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber çekildiğiniz bir kareyi instagramda paylaştıktan sonra çok eleştiri aldınız… Sizce, sanatçı siyasetin içinde yer almalı mı?

YUSUF GÜNEY: Bir sanatçının kendi ülkesinin cumhurbaşkanı ile resim çektirmesinin nasıl bir eleştiriye açık tarafı veya yanlış olabilecek durumu vardır?  Benim için en önemli olan unsurlar milletim ve devletimdir. Sanatçı olarak, her zaman devletimizin yanında olmak zorundayız. Ayrıca milletimiz ve vatanımız için nasıl faydalı olabileceğimizin yollarını aramalıyız. Sanat hayatımızı da buna göre yaşamalıyız.

HABERHAYAT: Asker ve polisimize yaptığınız yardımlar ile de çok takdir topladınız vatan konusunda duyarlı bir sanatçısınız…

YUSUF GÜNEY: Bizim kahraman kardeşlerimizin göstermiş olduğu fedakârlıkların yanında benim yaptığım onca konserin lafı bile olamaz. Sadece ben değil, bütün sanatçı arkadaşlarımızın Mehmetçiğin moral ve motivasyonuna katkı sağlamalarını rica ederim.

HABERHAYAT: Yeni şarkınız ‘Yaradanım’dan bahsedelim biraz da… Nasıl tepkiler aldınız dinleyicilerinizden?

YUSUF GÜNEY: Uzun bir suredir beklenen bir şarkıydı. Daha yeni olmasına rağmen her kesimden yoğun bir ilgi gördü. Eleştiriye açık olmama rağmen henüz olumsuz bir tepki almadım. Bu da beni çok mutlu ediyor.

HABERHAYAT: Yeni bir albüm gelecek mi yakın zamanda?

YUSUF GÜNEY: Şubat ayı için bir albüm hazırlıyorum.

HABERHAYAT: Son zamanlarda seyrek olarak şarkı çıkartmaya başladınız bunun özel bir nedeni var mı? Müziğe aramı verdiniz?

YUSUF GÜNEY: Ara vermedim. Bu aralar televizyon projeleri ile içli dışlı olmaya başladım. Yapımcılığına soyundum. Artık sevenlerimizin karşılarına televizyon programları ile de çıkmaya başlayacağız.

HABERHAYAT: 2008 yılında ilk çıkış parçanız Aşk-ı Virane ile zirve olmuştunuz devam eden süreçte kendi objektifinizden müzik kariyerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

YUSUF GÜNEY: 2008 benim için hayatimin zirvesiydi. Dönüm noktası olmuştur. O tarihten itibaren sevenlerime en duygulu şarkıları yapmak için çok çalıştım ve daha da çalışacağım. Herkesin kariyerinde inişler ve çıkışlar vardır. Benimkinde de öyle oldu ama günün sonunda sevenlerimin hala kalbindeysem ki; gördüğüm kadarı ile öyle… Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Kariyerimin en güzel noktasındayım diyebilirim.

HABERHAYAT: Genellikle müziğiniz ile gündem oldunuz. Hiçbir sansasyonel olay içerisinde görülmediniz. Özel hayatınızda sakin biri misiniz?

YUSUF GÜNEY: Bu tamamen benim yasam. Tarzımdan kaynaklanan bir şey… Ben tamamen sessiz sakin, kendi kabuğunda olan, işinde gücünde olan bir insanım. Sevdiğim dostlarım ile zaman geçirmeyi severim ve hobilerimle kendimi mutlu etmeye çalışırım. Bunun dışında sevenlerim karşısına başka bir şey ile çıkmak istemem. Allah da yasatmasın.

HABERHAYAT: Geleceği yönelik nasıl planlarınız var? Sıradaki müzikal çalışmalar neler?

YUSUF GÜNEY: Şubat-Mart aylarında inşallah 10 şarkılık bir albümün çıkarmak için hazırlık aşamasındayım. Bunun yanı sıra, Tat Müzik ekranlarında “Müzik Mutfağı” adı altında yemek-müzik programı hazırladım. Kasım ayında sevenlerim ile buluşturuyorum. Televizyon programları ile devam ederek yepyeni projeler ile karşınıza çıkacağım.

HABERHAYAT: Neye takıntılı olursunuz?

YUSUF GÜNEY: Yalan söyleyen, dürüst olmayan ve olduğu gibi görünmeyen insanlara takıntılıyım.

HABERHAYAT: Müzik dünyasında yaşanan gelişmeleri takip ediyor musunuz?

YUSUF GÜNEY: Müzik dünyasını elbette kendimce takip etmeye çalışıyorum.  Yeni çıkan şarkıları, projeleri ve trendleri elimden geldiğince takip ediyorum.

HABERHAYAT: Son olarak okurlarımıza ve ‘fan’larınıza neler söylemek istersiniz?

YUSUF GÜNEY: Onlar benim olmazsa olmazlarım… Benim hayatımda her zaman özel bir yeri olacak. Her daim yanımda olan tüm fanlarıma ve sevenlerime özellikle de YGFC’ye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Yasir BABA

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir