YÜZ MEZOTERAPİSİ

Share

Yüz mezoterapisi, cildin ihtiyacı olan bazı vitamin,
mineral ve elementlerin karıştırılarak cildin içine ve/veya altına direk verilmesidir. Bu şekilde sadece cilde sürülerek yapılan uygulamalardan çok daha etkili bir şekilde ve kısa sürede ihtiyaç duyulan maddelerin en üst düzeye çıkarılması hedeflenir. Uygulamada kullanılan etken madde miktarları çok az olduğu için yan etki de beklenmemektedir.

Ana amaç cildin yenilenmesi, beslenmesi, sarkma ve kırışıklıkların giderilmesidir. Bu amaçla hyaluranik asit, çeşitli vitaminler, antioksidanlar, aminoasitler, oligopeptidler cilde uygulanır. Cildin uyarılması ile kollajen ve elastin miktarı artar, nemlenme artar ve canlılık, yenilenme gözle görülür hale gelir.

Özellikle cildinde nem oranı azalmış kişiler, parlaklığı azalmış, elastikiyet kaybı yaşayan kişiler, kırışıklık problemi yaşayanlar, yüzdeki yorgun, kendini bırakmış durumunun düzelmesini isteyenler, yaz aylarında lekelerin ve oluşabilecek zararların engellenmesini isteyenler, güneşle birlikte hasar görmüş cildin yenilenmesini isteyenler, leke, sivilce izi, yanık, yara izlerinden kurtulmak isteyenler ya da bu tür durumları hiç başlamadan önlemek ve geç yaşlanmak isteyen kişiler yüz mezoterapisi adaylarıdır. Aslında yapılması gereken en etkili şey de budur: Ciltte sorunlar olmadan beslenme ve yenilenmenin desteklenmesi, yaşlılık belirtilerinin daha geç olmaya başlamasının sağlanması.

Güneş lekelerinden ve oluşabilecek zararların engellenmesini isteyenler, güneşle birlikte hasar görmüş cildin yenilenmesini isteyenler, leke, sivilce izi, yanık, yara izlerinden kurtulmak isteyenler ya da bu tür durumları hiç başlamadan önlemek ve geç yaşlanmak isteyen kişiler yüz mezoterapisi adaylarıdır.

Uygulama öncesinde cilt değerlendirilir, cildin ihtiyacı olan ve hastanın amacına uygun ürün seçilir. Öncesinde fotoğraflar ile mevcut durum kaydedilir ve işlem öncesi hazırlıklara başlanır.
Cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlem öncesinde anestezik bir krem ile anestezi sağlanır. Yirmi otuz dakika kadar beklendikten sonra anestezik madde temizlenir ve işleme geçilir. Direk injeksiyon yöntemi ile cilt/cilt altına karışım enjekte edilebilir ya da dermapen ile çoklu delikler açılarak cilt içine içeriye ilacın geçmesi için yol açılmış olur. Sıklıkla işlem sonrasında hyaluranik asit bazlı bir maske ve soğuk uygulama ile cilt ferahlatılır ve işleme son verilir.

Yüz Mezoterapisi ortalama 1-4 hafta ara ile uygulanır ve cilt ihtiyacına göre 3-6 seans uygulanabilir. Sonuçlar kullanılan malzemeye göre, ilk seanstan birkaç gün sonradan itibaren gözle görülür hale gelebilir.

Uygulanamayacak kişiler;
Hamileler, emziren anneler, uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon bulunan kişiler ve uygulanılacak malzemelere karşı hassasiyeti olan kişilere uygulama yapılamaz.

Sağlıklı kalmanız ve geç yaşlanmanız dileğiyle..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir